POLOČASOVÁ DIVOČINA S HUSINCEM

3. 6. 2008

Husinec v úvodu zaskočil domácí nasazením a již ve 12. min. vedl o dvě branky! V 8. min. vystřelil za vápnem husinecký kapitán Hrdlička, Maxa míč tečoval a Mádl byl bezmocný. Za čtyři minuty přišel další šok. Rychlonohého Švec zastavila obrana v šestnáctce jen za cenu faulu a Maurský z penalty nezaváhal. Střelecké orgie pokračovaly dál. V 17. min. si střílenou přihrávku poslal do vlastní branky zadák Husince Majer.

ObrazekZa velkého vedra jako by hostujícímu celku začaly docházet síly a Žabovřesky ve stupňovaly svůj tlak. Ve 30. min. vnikal do velkého vápna kapitán Votýpka, byl faulován a Petr Maxa (na snímku) penalty proměňuje – 2:2. Rázem se začínalo znovu. Šance se střídaly na obou stranách, pro diváky to musel být pohledný mač. Těsně před přestávkou se Votýpka proháčkoval až k autové čáře, nadýchaným centrem našel na zadní tyči Hajného, který hlavou otočil výsledek.

Otřesení hosté si v kabině od trenéra Vaněčka pěkně vyslechli, ale jeho rady si k srdci nevzali. Především krajní obránci často hořeli. V 57. min. přišla další oku lahodící akce. Husinečtí chtěli vystavit domácího útočníka do ofsajdu, dorostenec Šindelář tedy běžel s míčem z vlastní poloviny sám na brankáře Předotu, kterého elegantním dloubákem přehodil. Hosté se ale ještě jednou vzchopili.

V 64. min. fauloval Jodl zbytečně Švece a z další penalty snížil Vítkovský. V 75. min. se Husinec dočkal vyrovnání, když obrana jen přihlížela průniku Musila. Jenže radost Husince z vyrovnání trvala doslova jen pár vteřin. Hostující obrana faulovala před šestnáctkou, míč si postavil k trestnému kopu Petr Maxa a povedenou a hlavně přesnou střelou vrátil domácím vedení. Ve zbývajících minutách vynikli oba brankáři a skóre se již neměnilo.

Žabovřesky – Husinec 5:4 (3:2)

Branky: 30. (11) a 76. P. Maxa, 17. vlastní Majer, 43. Hajný, 57. J. Šindelář – 8. Hrdlička, 12. (11) Maurský, 64. (11) Vítkovský, 75. Musil.

Rozhodčí Hladík z Č. Krumlova, ŽK 2:2, 50 diváků.

Žabovřesky: Mádl – J. Šindelář, P. Maxa, P. Jílek, M. Stejskal – Pokorný (46. Jokl), Jodl, Lukač, Hajný – P. Klíma, Votýpka.

Husinec: Předota – Daniel, Červík, Vítkovský, Majer (46. Heinzl) – Havlíček, Hodina, Musil, Hrdlička – Švec, Maurský.