PRENER VYCHYTAL PRVNÍ NULU BÉČKA

16. 9. 2008

Žabovřesky se dočkaly prvního vítězství v novém ročníku soutěže až v šestém kole, kdy na vlastním hřišti porazily za chladného počasí Sokol Záblatí. V hodně podprůměrném utkání mohou domácí poděkovat především brankáři Prenerovi, který zlikvidoval několik šancí hostujících hráčů.V domácím dresu nastoupil poprvé po roce a půl  Jiří Koch, který se dal dohromady po několika operacích kolena.

Hned ve druhé minutě se ve velké šanci ocitl domácí mladík Šindelář, ale trefil pouze dobře postaveného gólmana Cardu. Poté se hrálo spíše ve středu pole a hráči prověřovali oba brankáře pouze střelami z uctivé vzdálenosti. V 17. minutě Jan Kvasnička parádně střílel z dvaceti metrů, ale jeho ránu směřující pod břevno vyrazil Prener na rohový kop.Ve 22 minutě fauloval Rut unikajícího Sarauera a dostal žlutou kartu. Z následujícího trestného kopu trefil Kovanda pouze zeď.

Za domácí se dostával nejčastěji do zakončení Nedvěd, ale vždy si vylámal zuby na veteránovi Václavu Cardovi. Nejprve hostující brankář vyrazil Nedvědovu střelu z hranice vápna na roh a o osm minut později si poradil i s trestným kopem domácího středopolaře. Těsně před odchodem do kabiny pálil tvrdě hostující Koutný, ale Prener si s jeho dělovkou poradil.

Hned po změně stran Kvasnička vysunul za domácí obranu Koutného,ale ten tváří v tvář Prenerovi přestřelil. V zápětí se potvrdilo tolik známé pořekadlo „nedáš-dostaneš“.To Josef Lukač  přihrál Nedvědovi, který s pomocí teče Lachkoviče otevřel skóre. V 50. minutě se řítil opět Koutný sám na domácí branku,ale výborně chytající Ladislav Prener jeho pokus zlikvidoval. V 55. minutě po rohovém kopu hostí se míč nešťastně odrazil od domácího Knota do tyče, poté už opět míč podržel ve své náruči Prener. O čtyři minuty později přihrál od lajny do středu hřiště Šindelář Lukačovi, který výstavní trefou do šibenice zvýšil na 2:0!

V 67. minutě střílel hostující Klabouch, ale Prener byl opět na svém místě. Hosté se sice stále snažili, ale domácí už je do žádné velké šance nepustili. Naopak sami mohli přidat další branky, ale neměli správnou mušku. V 74 minutě se dostal do vyložené šance Klíma, ale jeho střela šla o pár centimetrů vedle. V samém závěru mohl pečetit výhru domácích David Maršán, ale i jeho střelecký pokus jen těsně minul Cardovu branku. Záblatí se prezentovalo bojovným výkonem, ale na body to nestačilo a v tabulce spadlo na samý chvost.

SK Jankov B/Žabovřesky - Sokol Záblatí  2:0 (0:0)                                      Branky: Nedvěd, Lukač. Rozhodčí: Hájek - Breibisch, Svoboda. ŽK: 1:0 (Rut). Diváci: 60.

Sestavy:

Žabovřesky: Prener - Rut (68´Rusfel), Koch, Lukač (K), Boháč (73´Jílek P.) –J. Šindelář, Maršán, Nedvěd, Knot –Votýpka, P. Klíma.<br><br>

Záblatí: Carda – Sova M., Lachkovič J., Klabouch J., Kovanda (73´Tomek) - Sarauer L., Lachkovič J., Kolafa M.(K), Sova V. -Koutný, Kvasnička.