Bod bereme

25. 9. 2016

My jsme jeli do Mokrého minimálně pro bod. To se povedlo i navzdory tomu, že těsně před zápasem se omluvil náš brankář Míra Mádl ze zdravotních důvodů, Tomáš Hála naražená žebra a David Ryneš střevní potíže. Do branky se tak musel postavit náš útočník Jan Horský. Že náš tým chtěl hrát aktivně se přesvědčili domácí v samotném zápase, kdy po většinu doby jsme měli více ze hry a i na vyložené šance celkově vyhráli a proto měl i více práce domácí brankář Norbert Alexa. Naštěstí pro jeho tým, žádná střela neprošla za jeho záda. Když už se zdálo, že poločas skončí bezbrankovou remízou, přišel faul stopera Žabovřesk Jana Hály těsně u velkého vápna a domácí Návara poslal Mokré z přímého kopu do vedení 1:0.

Pokud měl domácí hráče gól do šatny nabudit, před vstupem do druhé půle, tak na začátku druhého dějství to spíš vypadalo, že inkasovaná branka nabudila hostující Žabovřesky V 52. Minutě zahrával standardní situaci hrdina hostí z minulého víkendu Formánek a jeho centrovaný míč proletěl celým vápnem a zapadl přesně na zadní tyč – 1:1. Mokré však nechtělo podruhé za sebou ztratit body a necelých dvacet minut před koncem, si zvalo vedení zpět, když se prosadil z rychlého protiútoku Štumbauer – 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí obrana včele s brankářem odolávala. To platilo, až do závěrečné minuty, než Hüttner odcentroval a na Pilného, který poslal míč nekompromisně pod břevno – 2:2. Žabovřesky tak opět ukázaly, že hrají do posledního hvizdu a na hřišti Mokrého vybojovaly cenný bod.

Ohlasy k zápasu

TJ Mokré

Petr Štumbauer (hráč): "Neatraktivní zápas, přizpůsobili jsme se hře Žabovřesek a nakopávali, než aby jsme si přihráli a přehráli je kombinací. Škoda, že v poslední minutě zápasu jsme si nepohlídali vedení."

TJ Sokol Žabovřesky

Jan Hála (kapitán): "Dnes to byl z naší strany pěkný fotbal. Kombinační a se spoustou šancí. Bohužel jsme nebyli tolik efektivní v koncovce. Je škoda, že jsme nepřivezli tři body, i když na ně určitě bylo, ale bod bereme všemi deseti."

TJ MOKRÉ - TJ SOKOL ŽABOVŘESKY 2:2 (1.0)  Formánek, Pilný

Sestava: Jan Horský, Jiří Hüttner, Jan Hála, Míra Velík, Petr Schacherl, Vratislav Majer, Luboš Formánek, Ondřej Houdek, Vlastimil Vácha, Josef Pilný, Pavel Pokorný