Derby bez gólů

18. 9. 2011

znak_zaby1.jpg III.třída. V sobotu se v Žabovřeskách odehrál asi pro nás nejsledovanější a nejvyhecovanější zápas podzimu, přijelo Dubné. Místní derby je vždy vyhecované a divácky velice navštěvované. Ani letos tomu nebylo jinak.

Největší divácká návštěva se bohužel gólu nedočkala. Šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Hosté vážně ohrozili branku za celý zápas jen jednou a my třikrát. Utkání bylo spíše bojovné, než hezké na pohled, ale náboj to určitě mělo. V prvním poločasu jsme ohrozili branku soupeře jen z rohových kopů, ale ke gólu to nevedlo. Hosté branku neohrozili. Ve druhém poločase se trošku začalo jiskřit a přibyly i šance. Jako první ohrozili branku hosté, kdy se naše obrana nedomluvila a míč propadl k Martinovi Kudláčkovi a ten zkoušel přelobovat našeho golmana, ale naštěstí míč skončil těsně nad bránou. Potom už přišly dvě velké šance u nás. Nejdříve v 55. minutě Pavel Pokorný těsně před brankářem tečoval míč, ale golman hostů Jiří Macháček reflexivně chytil. V 65. minutě se pokusil vystřelit David Ryneš, ale střela se mu vůbec nepovedla. Asi největší ohrození brány přišlo v 89. minutě, kdy ze třiceti metrů se opřel do míče Michal Nartovský a trefil spojnici tyče a břevna. Za zmínku ještě stojí, že hosté asi nestíhali fyzicky a několika ostrýmy skluzy si koledovali o vyloučení, ale naštěstí pro ně nepřišlo. Utkání tak skončilo 0:0, před největší domácí návštěvou 70 lidí.

TJ Sokol Žabovřesky - Dubné 0:0

Sestava: Miroslav Mádl, Jiří Hüttner, Michal Nartovský, Jan Brož, Jan Hála, Pavel Pokorný, David Ryneš, Jan Horský, Martin Knot, Karel Drmota (75. Martin Vašíček), Josef Pilný (35. Ladislav Klíma)