Derby bez vítěze

8. 9. 2016

sokol--1-.pngIII. Třída Sk.A: Tradičně vyhecované derby nás čekalo na domácím hřišti, přijelo Lipí. My jsme v minulém kolo doma nestačili na favorita soutěže z Loko ČB B a Lipí doma prohrálo s Dívčicemi.

Úvodní dějství patřilo hostujícímu mužstvu, které bylo častěji na balónu a dokázalo si vypracovat také brankové příležitosti. Macháček v brance Lipí si tak za celou první půli prakticky nesáhl na balón. Dvakrát se v dobrých šancích ocitl tradičně při chuti hrající Lávička, ale ani jeden z jeho pokusů si cestu do sítě nenašel. 35. minuta přinesla hodně vzruchu a emocí a to především na straně Lipí. Po velkém závaru v pokutovém území domácích střílel Petr Kaše do poloprázdné branky, aby vzápětí jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče rukou jeden z domácích zadáků stojící na brankové čáře. Rozhodčí Špelina však ke zlosti hostí s odůvodněním, že přes klubko těl nic neviděl, penaltu neodpískal a tím pádem ani neposlal viníka pod sprchy. Následovalo několik tvrdších zákroků a slovních přestřelek na obou stranách, vše se ale po několika minutách uklidnilo a oba celky se opět věnovaly především samotnému fotbalu. V samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky ještě pálil z voleje znovu Kaše, ale Mádl byl pozorný.

Z druhého poločasu uběhlo pouze 120 vteřin a Lipí šlo do vedení. Roman Lávička si nejprve pohrál s domácím zadákem a poté levonohým projektilem doslova prostřelil Mádla - 0:1. O několik minut později mohlo být pro hosty ještě veseleji. Zvánovec dopravil balón do branky, nicméně rozhodčí jeho trefu pro "faul" Lávičky na brankáře neuznal. Mírným paradoxem byl poté fakt, že stejný rozhodčí v minulém kole neodpískal jasný nedovolený zákrok na Macháčka, načež jsme následně od Dívčic inkasovali. Kýženou druhou branku měl na noze Lávička, jenž se zjevil sám před Mádlem, ten však předvedl výtečný reflexivní zákrok a vytěsnil balón na roh. Když už to vypadalo, že všechny tři body poputují do Lipí, fauloval u pravé postranní čáry Růžička a domácí zahrávali přímý kop. V tu chvíli, hlavní arbitr opět neprojevil příliš citu pro hru. Nejprve hostujícímu brankáři Macháčkovi potvrdil, že se bude rozehrávat na píšťalku, aby do ní foukl ve chvíli, kdy si náš gólman ještě rovnal zeď. Pavel Pokorný zakroutil balón přesně na zadní tyč a k obrovské radosti domácích hráčů a fanoušků srovnal stav utkání - 1:1. Prakticky vzápětí bylo utkání ukončeno a obě mužstva si tak rozebrala po bodu. Jakou cenu bude mít pro Lipí tento bodík, se ukáže až na konci sezóny.

K článku nutno dodat, že ani hosté z Lipí si neodpustili nějaký ten pohlavek přes hlavu pro naše hráče. Bohužel to hlavní arbitr neviděl nebo nechtěl vidět, jinak Lipí nemohlo dohrát o 11 lidech. Prostě derby jak má být :)

SESTAVY:

TJ Sokol Žabovřesky:  M. Mádl  - O. Houdek  , V. Majer , J. Lapeš  , M. Velík, J. Hála, J. Pilný, P. Pokorný, D. Ryneš, P. Schacherl , V. Vácha

TJ Sokol Lipí: J. Macháček - M. Svoboda, P. Kaše , R. Lávička , J. Daňhelka , T. Jinek , J. Zoch , D. Čáp  , J. Růžička, Z. Jinek , L. Kruťko

ŽK: 69. P. Schacherl , 86. J. Horský - 12. T. Jinek , 27. J. Růžička , 57. M. Zvánovec , 89. M. Svoboda .

zdroj: tjsokollipi.cz, FOTBALUNAS.CZ