Derby je naše

10. 5. 2018

20429895_1612882735398884_1732613654593773642_n.pngIII. Třída Sk.A - V sobotu 5.5.se odehrálo další derby. Na našem trávníku jsme přivítali TJ Sokol Lipí a tentokrát zcela zaslouženě body zůstaly doma.

My jsme od začátku jara ještě neprohráli a tak byl úkol jasný. Neztratit body a prodloužit sérii. To se nám nakonec povedlo, ale pěkně popořádku. V první půli byla zcela jednoznačně aktivita na našich kopačkách, jen jsme bohužel netrefovali zařízení a nebo to vychytal hostující brankář Macháček. Náš tým měl několik šancí, ale například Jan Lapeš netrefil prázdnou bránu, hlavička Pokorného po rohu skončila jen těsně vedle a takto bychom mohli pokračovat. V první půli nás také dvakrát výtečně podržel i náš útočník v bráně Jan Horský a i proto se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé půli jsme si vypracovali i více šancí a kupodivu jsme začali trefovat i bránu. Náš tlak narůstal. Nejprve Luboš Formánek v 55.minutě trefil břevno a vše vyvrcholilo v 65. minutě kdy centroval Luboš Formánek na Míru Velíka, který vrátil míč před bránu a tam do prázdné branky se trefil Jan Hála 1:0. Pak se na hřišti začalo chvílemi i jiskřit, kdy emoce musel hodně krotit rozhodčí Feitl. Navíc tomu nepřidala ani hostující lavička, která neustále komentovala jakýkoliv souboj, kontakt atd.. naštěstí to rozhodčí tentokráte vzal s nadhledem a nemusel udělovat žádnou červenou kartu. Hosté pak v 75. minutě z ojedinělého útoku zahrozili, ale výtečným zákrokem míč na roh vytěsnil Jan Horský. Poté už se spíše zápas dohrával. My drželi míč na svých kopačkách a pokusy hostí končily před naším vápnem. Zápas tak zaslouženě skončil naší výhrou 1:0