Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Derby s Jankovem bez branek

30. 8. 2018

Nováček soutěže Sokol Žabovřesky ve druhém svém zápase OP opět nevyšel bodově naprázdno a doma vyválčil bod za bezbrankovou remízu se soupeřem z Jankova. Naopak rezerva hostujícího celku se ani ve druhém kole nedočkala vstřelené branky a v útoku nadále tápe...

 

Poklidný průběh bez větších útočných šancí

Už jen fakt, že na tento zápas byli delegováni všichni tři sudí, dalo se očekávat, že derby mezi týmy Sokol Žabovřesky - Jankov "B" nebude postrádat jiskru a spoustu soubojů. Nutno také podotknout, že Jankovské B mužstvo nemělo možnost posílit svůj tým o hráče z A týmu. Od svého začátku se zápas víceméně odehrával mezi vápny a rozhodně šance nestřídala šanci. Přesto když už se nějaký z týmů dostal do výhodných pozic, buď byla připravená obranná zeď každého z mužstev nebo zasáhli výbornými zákroky brankáři Martin Škaroupka v domácím dresu případně hostující brankář Bohuslav Šturma. V prvním poločase by stála za zmínku útočná akce hostů, kdy unikal útočící hráč domácí obraně a stoper Hrabčák musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Naštěstí pro něj a celý jeho tým uviděl pouze žlutý kartónek v ruce sudího. Nic dalšího, co by stálo za zmínku, se do konce poločasu na hřišti neudálo.

 

V nastavení zářili oba brankáři svých celků

Dalo by se říci, že druhá půle byla totožná s poločasem prvním. Žádná velká šance nepřicházela ani na jedné straně a když nějaký náznak se přeci jen objevil, zakročila pozorná obrana na obou stranách. V jedné z ojedinělých šancí se objevil nejdříve domácí hráč Borovka, jenž po centru Jakuba Hály těsně minul branku a poté již v nastaveném čase ho následoval i spoluhráč Pilný, kterého zase senzačně vychytal hostující gólman Bohuslav Šturma. Nakonec se ke své příležitosti z protiútoku dostali i hráči týmu z Jankova, kdy se v 95. minutě po přihrávce Kudláčka dostal do zakončení Dominik Šindelář, kterého ale skvělým zákrokem vychytal brankář domácího týmu Martin Škaroupka.

 

Ohlasy k zápasu

 

TJ Sokol Žabovřesky

Luboš Formánek ( hráč ):        Do zápasu jsme šli s tím, že chceme uhrát alespoň nějaký bod a nejlépe zvítězit. To se nakonec dařilo celých 90 minut, kdy jsme soupeře skoro k ničemu nepustili. Občas se nám zadařila kombinace, přičemž hosté hráli spíše stylem všechno nakopnout, ovšem naši stopeři hráli výborně a skoro k ničemu hráče Jankova nepustili. Po dvou kolech máme krásný 4 body. Ovšem teď si myslím, že odehrajeme mnohem těžší zápas, protože v sobotu přivítáme Hlubokou "B".

SK Jankov "B"

Daniel Rut ( asistent trenéra ):          Bohužel nám nefunguje útočná fáze, kdy mají naši hráči špatný pohyb a nejsou schopni podržet míč, což se projevilo i v dnešním utkání. Na druhou stranu jsme odehráli slušný zápas v defenzivní činnosti a hráče domácích jsme nepouštěli do větších šancí. Ve výsledku je dle mého remíza pro oba týmy zasloužená.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář