Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

JIŘÍ KOCH SE PO DLOUHÉ PŘESTÁVCE VRÁTIL NA TRÁVNÍK

16. 9. 2008

Po roce a půl se vrací do sestavy SK Jankov 25letý Jiří Koch, který prodělal několik operací kolena. Nyní se rozehrává v našem rezervním týmu, proto jsme mu položili několik otázek. Tímto mu chceme zároveň popřát, ať už se mu všechna zranění vyhýbají a aby se dostal co nejdříve do své bývalé formy.

Po jaké době jsi se vrátil na trávník?
Je to téměř rok a půl, co jsem naposledy nastoupil v zápase, takže poměrně dlouhá doba.

Jak jsi zranění snášel?
Samozřejmě nic příjemného, hlavně když člověk musí dva měsíce ležet doma a dalších x měsíců jen koukat z tribuny. Od chvíle, kdy jsem mohl alespoň vyklusávat a být s týmem, se ale vše začalo obracet k  lepšímu. Sice to ještě není stoprocentní, ale cítím každým týdnem zlepšení.

Napadaly tě i černé myšlenky na konec kariéry?
Ano, byly i chvíle, kdy mě i tohle napadlo, hlavně to bylo v moment, kdy se mi sedm měsíců po plastice vazu ještě navíc poškodil vnější meniskus a já musel znovu na operační sál.

Vracíš se po dlouhé době, sledoval jsi celou dobu výsledky svých kamarádů?
Snažil jsem se jezdit na většinu zápasů a alespoň držet klukům palce, když jsem jim nemohl pomáhat přímo na hřišti.

ObrazekZa tu dobu se jich hodně v Jankově vystřídalo, kolik jich zůstalo, kteří hráli ještě za tvé éry?
Abych řekl pravdu, tak jich moc nezbylo. Když sem na začátku letní přípravy přišel do kabiny, myslel jsem, že jsem si spletl dveře a vlezl k dorostencům (smích). Tým se hodně omladil, ale já myslím, že je to ku prospěchu jankovského fotbalu, protože někteří mladíci jsou talentovaní a mohou být jednou v budoucnu velkými oporami jankovského fotbalu.

Když jsi končil hrála se v Jankově divize. Není ti líto, že se vracíš „pouze“ do krajského přeboru?
Divize je velmi kvalitní soutěž, ale myslím že krajský přebor za poslední léta nabyl na kvalitě a rozhodně není vůbec lehkou soutěží. Navíc mám pocit, že tenhle tým by se mohl do divize během příštích let opět  podívat. Přišli mladí hráči, posilu máme i v podobě druhého vynikajícího trenéra p. Koutského a zázemí je v Jankově skvělé, takže věřím, že se o divizi určitě popereme a doufám že i já budu moct být u toho.

Nyní ale začínáš postupně v béčku, jaké máš nyní cíle?
Hlavně být zdravý, abych si s klukama zase mohl kopnout. Zbytek ukáže čas.

V sobotu jsi nastoupil poprvé i za áčko, jak jsi se cítil?
Bylo to jen na pár minut, ale i tak moc děkuju trenérům, že jsem si mohl vychutnat vítězství přímo na hřišti, po takové době to byl úžasný pocit.

Vyhrálo se v Krumlově, bylo po zápase veselo?
Byly to pro nás skvělé 3 body, takže  bylo hodně veselo. Hecoval jsem se den před zápasem s velkým kamarádem Janem Petříkem, který hraje za Krumlov a  ten si nepřipouštěl, že bychom si mohli odvézt body. Navíc  krumlovské brankáře trénuje můj bratranec Martin Kováč, bývalý výborný brankář, takže pro mě několikanásobná radost.

V neděli jsi odehrál celý zápas za béčko, jak se ti hrálo a co fyzička?
Byla pěkná zima, nic příjemného, ale konečně jsme naplno bodovali, takže jsem spokojen. S tou fyzičkou to tak slavné není, cítím, že mám ještě hodně co dohánět.

A teď něco ze soukromí. Už jsi ukončil studium a začal jsi pracovat, můžeš nám popsat, čím se živíš?
Ještě mi zbývá obhájit bakalářskou práci, ale už jsem začal pracovat jako IT asistent v jedné telemarketingové firmě, kde se starám o správný chod nejen počítačové sítě, ale i ostatních věcí z oblasti  výpočetní techniky.

Text: Petr Maxa, foto: SK Jankov

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to tomas

(kocháček, 18. 9. 2008 21:28)

neboj, to sem si mylsel taky :-) jeste pred rokem sem byl reklama na bidu a ted mi rezna rika at zhubnu :-D

...

(tomas, 18. 9. 2008 18:06)

Jak to tady tak čtu, tak to asi "nezmužnim" nikdy. ;( ;D

to snad néééé

(stejk, 18. 9. 2008 17:38)

´To jako že já jsem taky tlustej ??? Já si do teď myslel že jsem zmužněl a ono jsem jenom tlustej !!!! to se na ty diety pěkně vyseru....

tlouštíci

(kocháček, 17. 9. 2008 21:24)

no kucííí, myslim že kdybysme zašátrali v archivu, tak bysme viděli, že vy ste za ty leta taky pěkně zmužněli (ztloustli) :-D
holt sou z nás teď fešáci a holky můžou bejt rády, že maj doma takový chlapáky ;-)

to Stejk:

(kafka, 17. 9. 2008 20:23)

to víš pane,on už je to nějaký Pátek co byl k vidění naposledy v dresu.Od té doby nám náš Jirka drobet vyrostl a zmužněl(přibral).
Ale furt je to fešák:-))))))))

Tlouštík

(stejk, 17. 9. 2008 19:09)

Kafe tu fotku Jiříka si dlouho hledal v archívu viď ? Já jen že dnes je jak říká Danča náš Jirka trochu jako chlap :-)