Konečně bereme 3 body

20. 9. 2017

míč.jpg   V sobotní odpoledni k nám přijel nepříjemný soupeř z Chrášťan. Náš úkol byl jasný, naplno bodovat.

Po předchozích dvou zbytečných remízách, kdy nejprve proti Sedleci B jsme přišli o výhru v 90. minutě a v Ševětíně se nám nepodařilo skórovat, už jsme museli naplno bodovat. Začátek utkání se nám povedl a hned v 1. minutě šel sám na brankáře Pilný, ale branku netrefil. Následně náš tým měl další čtyři šance, ale povedlo se skórovat až v 11. minutě, kdy na centr z pravé strany si naskočil Pepa Pilný a hlavou se nemýlil 1:0. Dále jsme hosty tlačili, ale navýšit skóre se povedlo až ve 36. minutě, kdy se po rohu trefil Vlasta Vácha 2:0. Hosté pak párkrát zaútočili, ale s jedinou opravdu povedenou střelou si poradil náš navrátilec v bráně David Pavlík.

Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil, ale je pravdou, že hosté začali vystrkovat růžky. Nás tým začal chybovat v rozehrávce, jakoby se začal strachovat o výsledek. Potrestání přišlo v 60. minutě, po naší špatné rozehrávce jsme byli nuceni faulovat a hosté kopali přímý kop. S přímým kopem si hezky poradil Koňařík a i když si David Pavlík na míč sáhl, hosté snížili na 2:1. A bylo tu opět drama. Nám se nepovedlo proměnit několik slibných situací a naopak hosté neměli co ztratit a jediný gól je dělil od remízy. Nakonec se nám povedlo výsledek ubránit a zaslouženě vyhrát,ale zejména za výkon v prvním poločase. Nyní nás čeká nedělní derby v Lipí. Žáby jedou

TJ Sokol Žabovřesky - TJ Sokol Chrášťany 2:1 (2:0) Pilný, Vácha - Koňařík