KVALITNÍ VÝKON-NULA BODŮ

7. 11. 2008
Na půdě velmi silného protivníka jsme předvedli dobrý,bojovný výkon.Leč málo platné,na body to nestačilo.Stačilo dvacet minut na začátku druhé půle,kdy jsme nechali soupeři více prostoru než by bylo zdrávo a ten toho dokonale využil.Vstřelil nám dvě branky a my už jsme se v závěru zmohli pouze na snížení.Navíc jsme před posledním podzimním zápasem přišli nejspíš o dva hráče.O vyloučeného Pokorného a zraněného Stejskala.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně,svého protivníka napadali a ten kupil chybu za chybou.Do not nám nahrál taktéž fakt,že nás Vacov výrazně podcenil.Hodně blízko vedoucí brance jsme byli ve 12 minutě.Josef Lukač zahrával trestný kop z pravé strany,odhlavičkovaný balón se dostal až k Petru Maxovi,který se zbavil obránce,ale levou nohou střílel zhruba půl metru vedle domácí branky.Ve 22 minutě pokoušel štěstí náš nejlepší střelec Ivan Dvořák,ovšem s jeho střelou si domácí gólman poradil.Velmi důležitý moment nastal ve 25 minutě,kdy po zbytečných řečích dostal domácí obránce Čtvrtník červenou kartu a oslabil tím svůj mančaft.Potrestat početní výhodu jsme mohli hned v zápětí.Jenže naší další vyloženou šanci "zazdil" Petr Klíma.Ve 28 minutě ho ve vápně ideálně našel Michal Stejskal,ale náš mladý nadějný střelec hlavičkoval z malého vápna trestuhodně nad. Naší výraznější aktivitu korunoval dalším střeleckým pokusem Petr Maxa,ale jeho střela z 35 minuty na bližší tyč šla opět jen těsně vedle pravé tyče.Domácí se do vážnější šance dostali až v 37 minutě,naštěstí Obrazeki jejich střela nemířila mezi tyče.Poté pálil tvrdě a přesně Petr Jílek(na obrázku),ale výborným zákrokem se prezentoval domácí brankář.Bohužel to byl na dlouhou dobu náš poslední moment,kdy jsme ohrozili soupeřovu svatyni. Ve 44 minutě se po uklouznutí Jílka vydal na dlouhé sólo Jaroslav Ketzer,ale naštěstí pro nás mířil jen do boční sítě Nartovského branky.
Začátek druhé půle jsme totálně prospali.I když jsme si v kabině řekli,že budeme hrát stále zodpovědně,realita byla úplně jiná. Přestali jsme běhat,komunikovat a především bojovat. Toho oslabený,ale zkušený soupeř náležitě využil. Již po deseti minutách hry překonal naší přetíženou obranu rychlým vběhnutím do vápna Jan Blahout a prostřelil Nartovského.Dalších deset minut jsme se z inkasované branky vzpamatovávali a můžeme děkovat jen nemohoucnosti domácích,že jsme nedostali další gól.Až od 65 minuty jsme začali zase hrát to,co jsme chtěli a svého soupeře jsme začali znovu přehrávat.A úspěch se dostavil. V 70 minutě unikl po pravé straně Petr Klíma,dostal se až na malé vápno,odkud s troškou štěstí překonal domácího brankáře.K našemu údivu však hlavní rozhodčí gól neuznal pro údajné Klímovo hraní rukou.Tuto situaci neunesl mladík Pavel Pokorný,který byl chvíli poté za urážku pomezního rozhodčího po právu vyloučen a výrazně nás tím oslabil.My jsme ale nesložili zbraně a dál jsme vacovské přehrávali díky naší vůli po vyrovnání.Bohužel v 78 minutě udeřilo po obrovské naší šanci na druhé straně.To zahrával z pěkné pozice trestný kop Petr Maxa.Jeho technický pokus ale odvrátila domácí zeď pro nás tak nešikovně,že se čtyři vacovští hráči řítili na naše dva obránce.Tento rychlý brejk zkušeně zakončil gólem Radovan Mach a de fakto tím rozhodl zápas.Otázkou zůstává,jak je možné,že jsme tento rychlý kontr nezachytili a nechali se takto školácky přečíslit!!! My se sice snažili dál,ale díky otevřené obraně jsme dávali domácím další šance k rychlým brejkům,se kterými si ale znamenitě poradil Luboš Nartovský v naší brance. Jednu z Obrazekvelkých šancí neproměnil Standa Votýpka v 86 minutě,kdy přestřelil branku z malého vápna po rohovém kopu Maxy. Náladu si zlepšil Standa Votýpka (na snímku) v minutě 90. To po dalším Maxově centrovaném balónu do vápna pohotově dorazil míč do domácí branky a zkorigoval tím výsledek na konečných 2:1.Nejen že jsme nezískali žádný bod,ale nejspíš jsme před posledním podzimním zápasem s Vimperkem přišli i o Michala Stejskala,který zápas nedohrál pro zranění zadního steheního svalu. Na vyrovnání nám nezbyl čas a ani síly. Vacovští zůstali díky šťastnému vítěztví stále ve hře o postup,my jsme na místě předposledním.

SK Vacov-SK Žabovřesky/Jankov B  2:1 (0:0)

Branky: Blahout,Mach-Votýpka

Sestava: Nartovský-Honer,Boháč(K),Jílek(46´Šindelář),Stejskal M.(75´Masař)- Rusfel(60´Votýpka),Maxa,Lukač,Pokorný-Klíma,Dvořák