PORÁŽKA ZNOVU OD NETOLIC

1. 5. 2008

Těžko se trenérům Žabovřesk dávala dohromady sestava k šlágru kola. Jankov hrál ve stejném čase divizní střetnutí s Žižkovem B, takže do utkání se šlo bez jediného pendla. Tři dorostenci, kteří měli v nohou dopolední zápas v Dačicích, museli naskočit od úvodního hvizdu. Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale dění na trávníku až tak jasné nebylo. Domácí šli do vedení v 11. min., ale vzápětí měl obrovskou šanci dorostenec Klíma, který netrefil prázdnou branku! Pak se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějších šancí. Důležitý okamžik přišel těsně před poločasem. Ve 44. min. Netolice opět využily chybičky v obraně a do kabin šly s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhé půli měli domácí míč častěji na svých kopačkách, Žabovřesky se snažily zkorigovat nepříznivý stav a otevřely zadní vrátka, čehož Netolice náležitě využívaly. Ještě třikrát se třepetal míč v síti brankáře Prenera. Domácí si za předvedený výkon vítězství zasloužili, Žabovřesky po dlouhé době zjistily, že po hodech může také jednou přijít půst.

Dvakrát byla škoda zranění prvoligového rozhodčího Jana Jílka, který se nechal trenérem Kuklou přemluvit, aby mužstvu vypomohl a po dlouhé době vyběhl k mistrovskému utkání. Na trávníku, na němž si užíval divizní netolické časy, bohužel dlouho nepobyl. Po tvrdém zákroku soupeře musel ve 25. min. pro zranění střídat.

Netolice – Žabovřesky 5:0 (2:0)

Branky: Bálek, Vlášek, Hrbek, Křenek, Pešek.

ObrazekŽabovřesky: Prener – P. Jílek, Boháč, Knot, Rusvel (46. Vácha) – Rut, P. Maxa, J. Jílek (25. Interholc), Hajný (76. Jírovec) – Votýpka, P. Klíma.