Pětiminutovka rozhodla.

2. 10. 2011

znak_zaby1.jpg III.Třída: III.Třída: Po dvou remízách, jsme už chtěli bodovat naplno a nakonec se nám to také povedlo a Chrášťany odjely s prázdnou.

Podle výsledku to byl lehký zápas, ale opak byl pravdou. Třenéři udělali několik změn v rozestavění a možná i proto byl soupeř v prvních pětadvaceti minutách lepší a jen díky brankové konstrukci, kterou hostující hráč z 35 metrů trefil z přímého kopu, jsme udrželi stav 0:0. Potom nastaly změny v rozestavění a začali jsme přebírat aktivitu. Ve 35. minutě se nám povedlo skórovat, kdy odražený míč z velkého vápna z voleje šajtličkou poslal do sítě Jan Horský. O pět minut později už to bylo 2:0, kdy po levé straně zatáhl míč Josef Pilný a krásným centrem našel opět Jana Horského a ten ve skluzu navýšil na 2:0 a šlo se do kabin. Do začátku druhé půle nastoupil Karel Drmota za Josefa Pilného, aby více rozběhal útok. To se mu prvních deset minut také dařilo, ale pak přišel dvaceti minutový útlum a hosté byli blízko skórování. Nutno dodat, že jsme dělali hrubé chyby a tolik faulů co jsme předvedli za dvacet minut, jsme neudělali za všechny podzimní utkání dohromady. Naštěstí jsme přežili i šest hostujících rohů za sebou a stav tak zůstal 2:0. V 65. minutě se také na hřiště dostala naše nová akvizice Michal Neruda, který vystřídal možná nastávajícího švagra Vlastimila Váchu. Michal Neruda si vypracoval i dvě velké šance na skórování, ale žádnou neproměnil. V 75. minutě se podíval na hřiště i Martin Vašíček, který vystřídal Davida Ryneše. Od této chvíle už hosté branku neohrozili, ale naopak v 80. minutě z levé strany nacentroval Jan Horský a Martin Knot asi životní levačkou navýšil na konečných 3:0.

TJ Sokol Žabovřesky - Chrášťany 3:0 (2:0) Jan Horský 2x, Martin Knot

Sestava: David Pavlík, Jiří Hůuttner, Lukáš Houdek, Jan Brož, Jan Hála, Vlastimil Vácha (65. Michal Neruda), Martin Knot, David Ryneš (75. Martin Vašíček), Jan Horský, Pavel Pokorný, Josef Pilný (46. Karel Drmota)