Pištín tlaku neodolal

17. 9. 2016

V dalším kole jsme přivítali na našem hřišti Pištín. Našim cílem bylo naplno bodovat před domácím publikem. Prvních deset minut byla jednoznačně aktivita na našich kopačkách, ale jak už to bývá v 11. minutě jsme inkasovali po naší hrubé chybě v obraně. Po narážečce pištínských borců vystřelil z velkého vápna Koňárik a prostřelil v bráně Mádla 0:1. Za další čtyři minuty, už to bylo 0:2. Po naší další hrubé chybě v obraně šel sám na brankáře Kučera a mazácky proměnil. Do poločasu jsme byli sice aktivnější, ale bez střely na bránu gól nedáme.

O přestávce na nás trenér apeloval na střelbu a tlak do brány. Dále nastala změna ve středu zálohy. Po zranění se na hřiště podíval Luboš Formánek a jak se nakonec ukázalo, byl to rozhodující faktor. Hned ve 47. minutě jsme mohli snížit, když si na centr z pravé strany naskočil Pavel Pokorný, ale hostující brankář reflexně vyrazil. Ve 49. minutě se už skóre měnilo. Po faulu rozehrával přímý kop Formánek, který našel na malém vápně Velíka, který míč tečoval do sítě 1:2. Náš tlak se neustále stupňoval a v 55. minutě bylo srovnáno na 2:2. Přímý kop opět zahrával Formánek, který posadil míč na hlavu Pokorného a bylo srovnáno. Hosté ve druhé půli vyráželi jen do rychlých protiútoků. Jeden z nich hosté využili v 65. minutě díky Koklarovi, který doběhl dlouhý míč za naší obranu, poté šel sám na brankáře kterému udělal kličku a do prázdné brány zakončil. Hosté vedli 2:3. Naštěstí pro nás jsme se nepoložili a dál se snažili zápas otočit. V 66. minutě bylo opět srovnáno. Ve vápně si narazili míč Formánek a Pilný a posledně jmenovaný srovnal střelou na 3:3. Další rychlý brejk v 75. minutě neproměnil Koklar, který utekl po pravé straně naší obraně, ale střela šajtlí minula levou šibenici. V 88. minutě byl náš obrat dokonán. Z pravé strany do vápna se rozběhl Formánek, který si narazil s Pilným a střelou z první do šibenice rozhodl zápas 4:3

TJ Sokol Žabovřesky - Praktic FC Pištín 4:3 (0:2) Velík (Formánek), Pokorný (Formánek), Pilný (Formánek), Formánek (Pilný) - Koňárik, Kučera, Koklar

Sestavy:

TJ Sokol Žabovřesky: M. Mádl - V. Majer (85. Ryneš), J. Pilný, J. Hála, J. Hüttner, P. Pokorný, D. Ryneš, M. Velík, P. Schacherl (88. Vašíček) , V. Vácha, T. Hála

Na střídání: Ladislav Reindl, Martin Vašíček, Luboš Formánek, David Ryneš

FC Praktic Pištín: L. Hromádka- M. Trávníček, T. Trávníček, F. Bezpalec, F. Petráš - M. Kučera, L. Koňarík, K. Kozák- V. Vávra, M. Koklar, J. Čapek