PRACHATICKÁ SMRŠŤ V PRVNÍM POLOČASE

27. 10. 2008
Prachatice, bohužel pro nás, naplnili veškerá naše očekávání a hráli možná ještě lépe,než jsme očekávali.Věkový průměr mužstva byl pouhých devatenáct let,přesto se prezentovali výborným fotbalovým dojmem.Vyzdvihnout musíme především Zdeňka Kneifla,který patřil suveréně k nejlepším hráčům na hřišti.
Obrazek
Hostující mladíci hned od prvních minut na hřišti dokazovali,že mají za sebou divizi dorostu,což už je na mládežnické úrovni vynikající soutěž.Hráli v plném nasazení a hlavně v pohybu,čemuž jsme se jim ani na krok nepřiblížili.V 7 minutě se po centru Nerada dostal odražený míč ke Kneifelovi,který pálil z první vysoko nad.V 10 minutě centroval balón do našeho vápna Had,k hlavičce se dostal Kneifl,ale jeho přesnou hlavičku chytil zázračně Luboš Nartovský.Ovšem za tři minuty už byl krátký.To se dostal do úniku Nerad a nedal Nartovskému šanci.Akce jako přes kopírák se zrodila ve 21 minutě.Opět Martin Nerad se dostal za domácí obranu a střelou pod břevno zvýšil na 2:0.O minutu později se Nerad prodíral do další šance ,Jílek ho ve vápně zastavil nedovoleně.Pokutový kop na dvakrát proměnil Kneifl,ale rozhodčí ho k úžasu všech nepochopitelně neuznal.Ve 31 minutě dirigent hry Kneifl uvolnil na hranici vápna Čížka,který tvrdou střelou navýšil skóre už na 3:0.Ve 34 minutě se další aktivní hráč Nerad uvolnil přes naše čtyři zadáky,ale tentokrát branku netrefil.To se mu povedlo až ve 39 minutě,kdy ho ideálně našel ve vápně Kneifl a Nerad tak pohodlně zkompletoval hattrick!My jsme za první poločas Dvořáka v hostující brance neohrozili Obrazekani jednou a tak jsme prohrávali zcela zaslouženě.
Trefit branku se povedlo až tři minuty po změně stran Michalu Stejskalovi(na snímku),ale Dvořák si s jeho střeleckým pokusem nadvakrát poradil.V 52 minutě se blýskl dalším vynikajícím zákrokem Nartovský.To vytáhl konečkami prstů pokus Soukupa po centru Hada.V 57 minutě mohl dát svůj už čtvrtý gól Martin Nerad,kdy se po chybě Knota(snímek nahoře) řítil sám na Luboše Nartovského,ale netrefil branku.Hosté ve druhé půli očividně polevili a dali nám tím šanci taky ohrožovat jejich branku.Hodně blízko k brance měl Jan Šindelář,jenž si vyměnil míč s Votýpkou,ale jeho střelecký pokus jen olízl pravou tyč Dvořákovi branky.V 76 minutě si narazil míč Nerad s Hadem a opět se řítil sám na Nartovského,ovšem i tentokrát vytáhl Luboš Nartovský skvělý zákrok a šanci zlikvidoval.Utkání se spíše jen dohrávalo a zajímavých situací ubylo.Až v 85 minutě se trojice Nerad,Kneifl a Soukup řítila na Daniela Ruta,ale akci tak překombinovala,že ani nezakončili.V samém závěru utkání jsme mohli výsledek ještě zkorigovat,avšak vstřelit branku se nám nepodařilo.V 89 minutě zatáhl míč po pravé straně Rusfel,míč doputoval přes Šindelářě až k Masařovi,který zkusil dalekonosnou střelu.Tu hostující Obrazekgolman vyrazil pouze k Ivanu Dvořákovi,ale i jeho pokus se štěstím zlikvidoval. Největší šanci na vstřelení gólu jsme měli v nastaveném čase.To se ideálně prodral do vápna Votýpka(na snímku) a byl sražen k zemi.Následný pokutový kop ovšem kopl lajdácky Honza Šindelář a nechal tím vyniknout hostujícího brankáře Jindřicha Dvořáka.

Trenér František Kukla po utkání řekl:"Prohráli jsme zcela zaslouženě.Soupeř měl svoji kvalitu a vyloženě nás uběhal.Jen mě mrzí,že v kádru máme taky několik mladých kluků,ale těm se běhat nechtělo.Chtěl bych poděkovat Lubošovi Nartovskému za jeho výkon,protože nebýt něho,tak jsme prohráli mnohem větším rozdílem."

Sestava: Nartovský-Jílek,Lukač(K),Knot,Jokl(4´Rut)-Rusfel,Šindelář,Masař,Stejskal M.-Klíma(61´Dvořák),Votýpka

ŽK: 2:0(Jílek,Lukač)