Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

ROZHOVOR S MICHALEM STEJSKALEM

29. 10. 2008
ObrazekPo několika anabázích ve spojených státech se vrátil,a náš dres opět obléká,levonohý obránce popřípadě záložník,syn prezidenta SK Jankov,pětadvacetiletý Michal Stejskal.Hráč,který vyniká svou přímočarostí,má za sebou i ochutnávku fotbalové divize,což se hodně cenní.My jsme mu položili pár otázek.


Po několika měsících prožitých v USA jsi se vrátil na trávníky,jak se ti hraje?
Teď už samozřejmě dobře, protože od mého návratu uběhl víc jak měsíc a to je pro aklimatizaci na nadmořskou výšku a časovou změnu více než dostačující doba. Abych pravdu řekl, nejhůře se mi hrálo v utkání ve Zlivi, tedy ani ne den po příletu, kde jsem toho měl plné zuby asi po patnácti minutách hry. K větší pohodě na hřišti mi teď momentálně schází spíše lepší tréninková docházka.
Co jsi v USA vůbec dělal?
V loňské zimní sezóně jsem pracoval v Kalifornii jako instruktor lyžování a snowboardingu. Práce to byla zajímavá, bavila mne, a jsem moc rád, že jsem si ji mohl vyzkoušet. Mimoto jsem poznal spoustu zajímavých lidí a přátel, za kterými se budu jistě rád v budoucnu vracet. Co se týče uplynulého léta a nadcházející zimní sezóny, stal jsem se bohužel obětí snižování počtu pracovních víz ze strany americké vlády. Tudíž moje dvouměsíční letní anabáze byla nakonec pouze turistického charakteru.
Plánuješ ještě návrat za moře?
Ano, plánuji. Ale jak již jsem uvedl, získat pracovní víza do USA dnes není vůbec jednoduché a většinou je to běh na dlouhou trať. Další možnost, kterou mohu využít, je výměnný pracovní program mezi Českou Republikou a Kanadou. Na červenec příštího roku jsem také pozván na svatební obřad do Truckee v Kalifornii, takže nevylučuji ani krátkodobé návštevy mých tamních přátel. Hodně mne láká samozřejmě jěště cestování.
Mohl by jsi nějak porovnat tyto dvě odlišné země?
Tady je předem nutno říci, že USA rzohodně není zemí, která hýří pouze samými superlativy, jak by si mohl někdo myslet. Kdo například někdy viděl typická americká města, jejichž historická centra se sestávají z obří dálnice osázené nákupními centry a restauracemi typu McDonald a Burger King, musí mi dát za pravdu. Naopak příroda Obrazeka národní parky nenechají opravdu žádného turistu klidným. Zajímavostí také může být, že Američané, narozdíl od nás, neskutečně poctivě dodržují všechny (pro Evropany někdy až směšná a nepochopitelná) pravidla a zákony.Vhledem k tomuto jsem si úplně ty nejhezčí vzpomínky nepřivezl z USA, ale z Mexika.
Momentálně hraješ za béčko,ale máš za sebou i divizní starty za áčko.Je šance,že tě zase uvidíme v kádru prvního mužstva?
To je nyní především závislé na mé budoucí práci a s tím spojenou tréninkovou docházkou. Kádr "Áčka" je momentálně stabilizovaný, konečně se postupně zapracovávají i vlastní odchovanci a navíc se daří i výsledkově. Možnost, že nastoupím za "A" tým tu samozřejmě je, ale osobně bych jí spíše viděl v podobě výpomoci při nějaké větší marodce.
Momentálně se béčku příliš nedaří.Po minulé úspěšné sezoně se nyní hraje o záchranu.Čím si myslíš,že je to způsobeno?
Letos máme, oproti loňsku, hodně omlazené mužstvo. Hráči jako Klíma, Šindelář, Rut, Rusfeld či Knot jsou sice kvalitní, ale dobré výkony ještě nepodávají stabilně. To je dost možná způsobeno i jejich velkou vytížeností, neb někteří z nich nastupují i ke třem soutěžním utkáním v průběhu víkendu, nemluvě o soutěžních utkáních sváděných na diskotékách v Dubným a v Břehově. Rovněž nám chybí taková ta střední generace fotbalistů, kterou zastupuji vlastně pouze já, maximalně někdy Jirka Koch. S tím už jsem mimochodem mluvil, a přislíbil mi, že po dvou vstřelených brankách v "Áčku", se svými záměrně zhoršenými výkony snad brzy posune zpět do "B" týmu, a pomůže nám v posledních pár utkáních k zisku pro jaro velmi důležitých bodů. Celkově bych ale ze špatného postavení našeho "Béčka" v tabulce I.B. třídy nedělal nějakou tragédi. Za prvé, jeho cílem nejsou výsledky, ale především výchova hráčů pro "A" tým a za druhé, věřím, že se celému týmu bude na jaře dařit o poznání lépe a soutěž udržíme.
Myslíš,že vazba mezi všemi celky(áčko,béčko,céčko) funguje na dobré úrovni?
Myslím si, že to je otázka spíše pro trenéry a pro vedení. Problémy samozřejmě nastávají nejvíce v době, kdy dochází k termínovým kolizím u těchto tří mužstev včetně dorostu.
Před několika lety jste s kamarády hráli za GONG CB druhou ligu futsalu.Jak na tyto časy vzpomínáš?
Tehdy jsme samozřejmě měli ve futsalu ještě velké ambice, patřili jsme mezi nejlepší jihočeské futsalové celky, a tak vyzkoušet si druhou ligu bylo nasnadě. Myslím, že ostudu jsme neudělali, neboť sezónu jsme ukončili někde v polovině tabulky. Naskytla se nám také možnost zahrát si proti spoustě ligových hráčů z "velkého fotbalu" a posbírat tak nesčetně zkušeností. Druhou stranou mince bylo nejen dojíždění a s tím spojené vyšší finanční nároky, ale i nutnost omezit občas účast na tréninku fotbalu v Jankově. Proto bych rád využil tohoto rozhovoru k omluvě trenéru Františku Řezníčkovi (který mimochodem stále nepochopitelně a zatvrzele odmítá přijmout fakt, že futsal nám do fotbalu více dal než vzal) za všechny jeho srdeční infarkty a záchvaty způsobené mojí a Kochyho futsalovou vášní a především našimi předčasnými odchody z tréninkových jednotek.
Hrajete ještě a na jaké úrovni?
V současnosti hrajeme okresní přebor českobudějovicka. Tým zůstal beze změn, s přibývajícím věkem a pracovními povinnostmi členů týmu se ovšem změnila filozofie, kdy cílem je si hlavně dobře zahrát a poté jít pohromadě na pivo.
ObrazekA nakonec zabrousíme malinko do soukromí.Zaslechli jsme,že jsi si z USA přivezl přítelkyni.Můžeš nám o ní něco prozradit?
Ano je to pravda, vidím že na vesnici se opravdu nic neutají. Poznali jsme se při cestování okolo Floridy a nějaký čas jsme společně strávili i v New Yorku. Kromě cestování stačí ještě studovat ekonomicko-správní fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Více už prozradím snad jen to, že fotbal jí stejně jako zřejmě většinu ženské populace absolutně nezajímá.
A co děláš nyní v Čechách,máš nějakou práci?
V současné době si hledám práci spíše sezónního charakteru. Jednak mám rád zimu a horské prostředí, jednak mi tato práce poskytuje volnost v případě, že dostanu možnost znovu odjet na nějakou dobu pracovat do zahraničí.


Michalovi samozřejmě přejeme v osobním životě plno úspěchů a ve fotbale mnoho radosti bez veškerých zranění!!!


připravil "Káčko"
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kaká

(tomas, 29. 10. 2008 21:50)

Blíží se dokopná, tak myslím, že představování proběhne tam ;);)

Tomas!

(kaká, 29. 10. 2008 21:12)

Já tě píšu správně,aspoň doufám.
Musíš přijít na zápase do kabiny a všem se pořádně představit.Jak vidno,ne všichni tě znají:-)))

roosvelt

(rootťák, 29. 10. 2008 20:45)

ty máš totiž takový fajn jméno na zkomolení...;-)

kochy

(tomas, 29. 10. 2008 20:20)

Já už slyšel tolik zkomolenin, že jsem si skoro zvyknul... ;)

tomas

(kocháček, 29. 10. 2008 20:13)

no vidis to, ja si celou dobu myslel ze jsi Rusfelt :-)

Rusfel

(tomas, 29. 10. 2008 20:00)

Jen technická poznámka Rusfel a ne Rusfeld;)

fotka s pifkem

(kocháček, 29. 10. 2008 13:50)

Jo a tahle fotka asi tak nejak nejpresneji vystihuje Michalovu chut do trenovani :-)))

misix

(kocháček, 29. 10. 2008 13:48)

U tohohle rozhovoru sem se prijemne pobavil :-)) a uz sem zacal makat na tom abych se dostal zpatky do becka ;-)
A pripojuji se k te omluve F.Reznickovi :-)