Slavíme první vítězství

2. 9. 2017

10426760_10154241160995492_4566871065921070487_n.jpg Prvně bych chtěl poděkovat zástupcům klubu Černý Dub B, že nám umožnili přeložit zápas na netradiční hrací den a to na středu 30.8. z důvodu oslav 60. výročí fotbalu v Žabovřeskách.

Jakmile oslavy v neděli skončily, náš tým už se plně koncentroval na středeční zápas.

Celý zápas se odehrával jednoznačně v naší režii a soupeř neměl jedinou střelu na branku. 5:0 je sice krásný výsledek, ovšem ten mohl být mnohem lepší  Několik gólovek si připravili Pilný, Formánek, Lapeš nebo Pokorný, ale opět se projevila naše špatná koncovka. I přes neustálý tlak se nám povedlo skórovat až ve druhé polovině prvního poločasu díky Kubovi Hálovi, který proměnil samostatný únik. První poločas tak skončil 1:0 i přesto že šancí bylo opravdu dost včetně trefení tyčky.

Ve druhé půli už to bylo z naší strany výrazně lepší, zejména proměňování šancí. V 56. minutě předvedli krásnou kombinaci u lajny Vácha a Pokorný a posledně jmenovaný posadil nadýchaný centr na hlavu Lapeše a bylo to 2:0. V 60. minutě už to bylo 3:0, když z velké dálky napřáhl na střelu Jan Hála a trefil se přesně k tyči. Za dalších sedm minut se měnilo skóre opět, když Jan Hála našel na penaltě bráchu Kubu, který věděl co s míčem 4:0. Poté se hra uklidnila až do 80. minuty. Hosté faulovali na půlce a přímému kopu se postavil Vít Hrabčák, který našel ve vápně opět dobře hrajícího Jana Hálu a ten hlavou pečetil konečné skóre na 5:0  Pevně věříme, že formu potvrdíme již tuto sobotu opět v domácím prostředí, kdy k nám po dlouhé době zajede sedlecké béčko

TJ Sokol Žabovřesky - TJ Černý Dub B 5:0 (1:0) Jan Hála 2x, Jakub Hála 2x, Jan Lapeš