SE STRUNKOVICEMI JEN REMÍZA

1. 10. 2008

ObrazekBitva o šest bodů - i tak by se dal nazvat zápas dnešních soupeřů. Oba týmy byly před dnešním zápasem na samém konci tabulky a oba měli na svém kontě po sedmi kolech po jednom vítězství. Shodou náhod oba porazili Záblatí,a to stejným poměrem 2:0. Domácím stále chyběl kapitán Petr Maxa, odpykávající si trest za červenou kartu,i mladý nadějný Dan Rut,kterého skolila viróza. Naopak se do týmu vrátil navrátilec ze Spojených států Michal Stejskal (na snímku vlevo s Koutským ve zdi).

Že jde v zápase o hodně, bylo vidět na hřišti hned od prvních minut. Hrál se atraktivní zápas ve velkém nasazení,plný tvrdých osobních soubojů,čemuž napomohl i hlavní rozhodčí,který tvrdou hru často „po anglicku“ pouštěl. Do první vážnější šance se dostali ve 12 minutě hosté. Po centru Šány domácí obrana pozapomněla na Pelecha,který se ale v zakončení unáhlil a netrefil domácí branku. To hosty ale nemuselo příliš dlouho mrzet. Hned v následující minutě po dalším trestném kopu hrubě chyboval domácí brankář Prener, kterému vypadl z náruče jednoduchý centrovaný balón, a pro Tomáše MAURSKÉHO nebyl problém do odkryté branky skórovat -0:1. Ale po třech minutách bylo vyrovnáno. Hostující Holub zastavil domácího pendla KOUTSKÉHO jen za cenu faulu a sám postižený se z následujícího trestného kopu nádherně trefil do horního růžku branky a vyrovnal na 1:1 (cviz. foto dole). Ve 21. minutě se pokoušel strhnout vedení na svoji stranu hostující Holub, ale Prener jeho pěknou střelu směřující k pravé tyčce nadvakrát zlikvidoval a částečně tak odčinil své zaváhání z třinácté minuty. O chvíli později pokoušel štěstí opět z přímého kopu Jan Koutský,ale tentokrát neměl správně seřízená mířidla. Hned z protiútoku se do slibné šance dostal Krump, ale hlavičkoval pouze vedle. Ve 27. minutě přešel Maurský přes domácího obránce Boháče,ale jeho střela z hranice šestnáctky rovněž nemířila mezi tyče. Hosté pomalu převzali iniciativu a častěji se dostávali do zakončení. Výsledkem toho byly dva trestné kopy z dobrých pozic kolem vápna domácích. Ovšem nejprve Machala pálil vysoko nad a 2 minuty nato kapitán Václav Šána pro změnu jen do zdi domácích hráčů. Ve 39. minutě vyslal další střelu Holub,ale ani on branku netrefil. A tak těsně před odchodem do kabin mohli naklonit misky vah na svoji stranu domácí,jenže po pěkném centru aktivního Koutského Tomáš Rusfel zamířil z dobré pozice těsně nad.

Do druhé půle naopak vstoupili lépe domácí a svého soupeře zatlačili na jejich polovinu. V 54 minutě po přihrávce Knota střílel metr vedle branky neúnavně hrající Jan Koutský.O tři minuty později právě po dalším trestném kopu Koutského balón propadl až ke KLÍMOVI, který pohotově nedal šanci Turkovi a poslal domácí do vedení. Od této doby se hra hodně přiostřila a některé zákroky hraničily až se zákeřností. Rozhodčímu Vorlovi, který byl pod neustálým tlakem neukázněné hostující střídačky, se utkání začalo pomalu vymykat z kontroly. Místo fotbalových momentů bylo k vidění jen stálé ošetřování hráčů a vyvádění hostujících činovníků ven z areálu hřiště. Jedna z mála povedených akcí se povedla domácím, ale po centru Lukače hlavičkoval Jiří Koch vedle Turkovi svatyně. Poslední povedený moment se naopak povedl hostím, ale stál za to. V 80. minutě se po jednom ze série rohových kopů Šány ocitl ve vápně nekrytý Pavel KRUMP a pro něho už nebyl problém hlavou překonat bezmocného Prenera. V posledních deseti minutách se v hodně vypjatém utkání už nic nestalo a zápas skončil spravedlivou remízou 2:2.