Úsilné odjelo s bůrem

1. 9. 2015

sokol.jpg III.Třída Sk. A. V sobotním vedru nás čekal první zápas letošní sezóny, neboť první kolo jsme byli nuceni odložit. Přijel k nám soupeř, kterého dobře známe z let minulých, který po sestupu se hned v následujícím ročníku vrátil do III. Třídy a to Úsilné.

Zápas začal pěkně od podlahy, protože už ve 2. minutě nacentroval z pravé strany Vlasta Vácha, který přesně ve vápně našel hlavičku Josefa Pilného a vedli jsem 1:0. Bohužel hned v 11. minutě jsme neudrželi míč v útoku a z rychlého brejku hosté srovnali na 1:1. První půle byla určitě vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Naštěstí se nám povedlo ve 20. minutě odskočit soupeři na jednobrankový rozdíl, když přihrávku od Martina Vašíčka dostal Jiří Hüttner, který jak sám přiznal centroval, ale trefil to tak nádherně, že míč ve vzduchu zaplaval a trefil levý horní roh hostující brány. Nutno také dodat, že nás dvakrát zachránil od pohromy náš stoper Jan Hála, když z brankové čáry vykopával míč po rohu hostí. I díky němu se šlo do kabin za stavu 2:1  pro nás.

Ve druhé půli se nám povedlo odskočit již na dvě branky, když v 52.minutě skóroval Jakub Hála (pzn, redakce nejlepší náš střelec sezóny 2014/2015) a zdálo se, že nám vše hraje do karet. Bohužel jsem opět vytvořili chybu a hosté snížili v 74. minutě na 3:2. V 76 minutě už to bylo zase veselejší. To už na hřišti byl Michal Nartovský a krásnou střelou ke vzdálenější tyči z dvaceti metrů nedal hostujícímu brankáři šanci, asistenci u gólu si připsal Martin Knot.  Poté už byla hra v naší režii a ještě v 85. minutě skóroval ala Poborský Jan Lapeš na 5:2, což byl i konečný výsledek. Pro nás hovořil i fakt, že po dlouhé době jsme měli na lavičce 5 střídajících borců a tak i v úmorném vedru nám neubývaly síly tak rychle. Díky za hru a snad body potvrdíme v Dívčicích tuto sobotu.

TJ Sokol Žabovřesky - SK Úsilné 5:2 (2:1) Pilný (Vácha), Hüttner (Vašíček), Nartovský (Knot), Hála Jakub (Nartovský), Lapeš

Sestava: David Pavlík, Jan Hála, Jiří Hüttner, Miroslav Velík, Pavel Pokorný, Martin Vašíček (30. Martin knot), Vlastimil Vácha (46.Michal Nartovský), Jan Lapeš, Milan Jokl (65.Karel Drmota), Josef Pilný, Jakub Hála (70. Jan Horský)