Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

V ŽABOVŘESKÁCH O IVANU VALACHOVIČOVI NIC NEVĚDÍ

8. 4. 2008

Exligový Ivan Valachovič po podzimní sezoně bez slova vysvětlení ukončil své aktivity ve fotbalovém oddílu v Žabovřeskách.                                                                 „Telefony nám nezvedá, nekomunikuje,“ krčí rameny trenér Žabovřesk František Kukla, jenž musí na jaře skládat sestavu bez klíčového člena týmu.
Předseda oddílu Michal Průcha Valachovičův konec v Žabovřeskách potvrzuje a činí tak velice nerad, neboť exligový matador se nemalou měrou podílel na vzestupu z nejnižší okresní soutěže až do I. B.
 

Obrazek„Skončil z časových důvodů, nedává o sobě vědět,“ říká Průcha s krčením ramen. To asi nejlépe vystihuje mnoho otazníků, které se kolem Ivana Valachoviče (41) vyrojily.
Hrající manažer úplně přerušil s oddílem kontakt na podzim před dohrávkou se Záblatím. Na zápas už nedorazil. „Říkal mi, že jede na služební cestu do Rumunska, a od té doby o něm nic nevím. Jen se dovídám zprávy z druhé ruky, kdo ho kde v Budějovicích měl vidět, ale nevím, jestli to nejsou fámy,“ pochybuje člen realizačního týmu Žabovřesk Jaroslav Rambousek. 
 

Kamaráda a spoluhráče celou zimu marně naháněli sálovkáři z Netáhel; ani jim telefon nezvedal, na SMS zprávy nereagoval. Scénář je pokaždé stejný: mobil vyzvání, majitel hovor nepřijímá. Dovolat se mu nemohl ani Deník. Co stojí za zmizením manažera? „To ví jen on sám, v každém případě je to nám všem líto,“ přiznává předseda fotbalistů Michal Průcha. Valachovič zůstává hráčem Žabovřesk, o hostování ani přestup nepožádal. „Nijak se s námi nerozloučil. Každý jednou musí skončit, za ta léta tu odvedl hodně práce, ale myslel jsem si, že to bude důstojná rozlučka,“ mrzí Průchu, jenž Valachoviče jako zvučnou posilu do klubu přivedl.
 

Nového manažera nehledá. „Teď to asi zbyde na mně,“ smiřuje se předseda a jedním dechem ujišťuje fanoušky Žabovřesk, že oddíl nezkrachuje. „Spolupracujeme s obcí a novými partnery, které jsme hned v lednu oslovili, takže existence oddílu není ohrožena,“ tvrdí. Některé fotbalové vize, které spolu tito dva muži sdíleli, se opravdu naplnily. „Když jsem ho přivedl, říkal: Uvidíš, jednou budeme kopat první třídu. Já v koutku duše věřil, že bychom to mohli dotáhnout do okresního přeboru. Ale měl pravdu – dnes hrajeme v popředí I. B třídy! Je vidět, že šel za svým cílem, ve spolupráci s Jankovem jsme jej dosáhli,“ podotýká Michal Průcha.
 

„Byl bych rád, kdyby se ozval. Mrzí mě, jak to dopadlo. Na trávníku nám chybí,“ vzkazuje Michal Průcha před nedělním utkáním Žabovřesk doma s Vitějovicemi (14).