FIASKO VE VACOVĚ

20. 6. 2008

Nebýt šesti dorostenců  nemohly Žabovřesky do Vacova ani odcestovat. V brance nastoupil poprvé na jaře Stingl, v obraně Rut, Petr Maxa, Simandl a Rusvel, v záloze mladší dorostenec Jan Hála, Petr Klíma, M. Stejskal, Pokorný a v útoku osamocený Heřman.

Od první minuty bylo jasné, že Vacov získá všechny tři body. A také do přestávky si vytvořil čtyřbrankový náskok. V poločase ale museli pro zranění odstoupit brankář Stingl a Pokorný a do druhé půle nastoupilo jen osm statečných. Do branky si stoupl dorostenec Simandl. Kupodivu domácí dlouhých dvacet minut nemohli najít recept na „prešovský“ beton. Hosté se vzápětí položili sami vlastní brankou M. Stejskala, kterému se míč odrazil od paty a mezi nohama Simandla skončil v síti…

Vacov prolomil val a rázem během pěti minut přidal další dva góly. Za stavu 6:0, to už odstoupil i Klíma, se zdravě naštval stoper Maxa, prošel přes několik hráčů a ze třiceti metrů vypálil dělovku do břevna. V 75. min. odstoupil i čtvrtý hostující hráč (J. Hála) a tím klesl počet minimálních sedm. Ostudě a debaklu náš tým ale stejně neunikl.