Vydařená premiéra

20. 8. 2016

sokol.jpgIII.Třída Sk.A. Po letní přestávce se opět rozběhly naplno fotbalové soutěže. Naše barvy jely do Dívčic a v tomto zápase se představilo i několik noviců v našich barvách.

Prvním nováčkem je Pavel Kočer na postu trenéra a k němu se přidalo hned několik hráčů. Po 4 letech se vrátil k fotbalu David Ryneš, těsně před začátkem soutěže k nám přestoupil ze Strýčic Petr Schacherl a jako poslední poprvé naše barvy oblékl Vratislav Majer, který po skončení v dorostu skoro rok promarodil. Prvních 15 minut bylo z naší strany velký propadák. Kdybychom prohrávali 5:0 nemohli jsme se divit, ale naštěstí Míra Mádl lovil míč z brány jen ve 2.minutě. Nám se povedlo skórovat z ojedinělého útoku ve 12. minutě, když na roh Pavla Pokorného si výborně naskočil Josef Pilný a hlavou nedal domácímu brankáři šanci. Domácí pak ještě trefili tyč. Zhruba od 20.minuty se hra vyrovnala a i my postupně začali i útočit a předvádět kombinační hru. Z naší postupné aktivity se nám povedlo ve 34.minutě strhnout vedení na naší stranu. Naše nová akvizice Petr Schacherl vysunul po levé straně Pavla Pokorného, který míč potáhl až do vápna, kde zavřel oči a napálil míč na bránu a bylo to 1:2. Tak skončil i poločas.

Do druhé půle náš tým čekal, že na nás domácí vletí, ale hned ve 47.minutě Luboš Formánek zahrával přímý kop na který si naběhl Tomáš Hála a bylo to už 1:3 pro naše barvy. To očividně domácí zaskočilo, ale i tak se po chvilce oklepali a snažili se hrát hodně aktivně. Pokoušeli se o střelbu, rychlé zahrávání standardních situací, ale skóre se měnilo až v 71.minutě, kdy po naší hrubce výtečně zakončil domácí Lexa a snížil na 2:3. Nám se povedlo hned za čtyři minuty opět poodskočit na dvougólové vedení, kdy se k přímému kopu docela z velké vzdálenosti postavil Jan Hála a napálil míč na bránu. K úžasu všech míč skončil v bráně, i díky Davidu Rynešovi, který svedl nelítostný souboj na brankovišti s obráncem a domácím brankářem a bylo to 2:4. Opět nám rychlá odpověď hrála do karet. Když pak nádhernou kombinaci na jeden dotek v 85.minutě předvedli Pavel Pokorný a Miroslav Velík. Oba si míč několikrát vyměnili a najednou posledně zmiňovaný šel sám na domácího brankáře a když střelou k tyči navýšil už na 5:2, bylo jasné, že výhra nás nemine.

TJ Mír Dívčice - TJ Sokol Žabovřesky 2:5 (1:2) Strnad, Lexa - Pilný (Formánek), Pokorný (Schacherl), Tomáš Hála (Pokorný), Jan Hála (Ryneš), Velík (Pokorný)

Sestava: Miroslav Mádl, David Ryneš, Vlastimil Vácha, Miroslav Velík, Pavel Pokorný, Jiří Hüttner, Jan Hála, Josef Pilný, Vratislav Majer, Jan Lapeš, Tomáš Hála

Na lavičce: Luboš Formánek, Jan Horský, Petr Schacherl, Martin Vašíček, Petr Eliáš