VYDŘENÁ VÝHRA S VIMPERKEM

9. 11. 2008
ObrazekV posledním mistrovském utkání tohoto roku jsme nepodali bůhví jaký výkon,o to cennější jsou získané tři body,které nám velmi pomůžou v jarních bojích o záchranu.Vimperští hráli sice od 57 minuty bez vyloučeného Formánka,ale i přesto byli nebezpečným protivníkem.

První šanci v utkání si vypracovali domácí ve 13 minutě,kdy po rychle rozehraném
trestném kopu Lukačem se v dobré šanci ocitl Klíma,ale vystřelil pouze do náruče golmana Formánka.V 19 minutě si zbytečnou rozehrávkou zkomplikovali situaci domácí zadáci,naštěstí pro ně toho hostující Pechlát nedokázal využít a zakončil nepřesně. O dvě minuty později už musel Petr Wolek v domácí brance zasahovat Obrazekproti střele Frka, po pěkné kombinaci vimperských. V 23 minutě se po závaru před Formánkovou brankou odrazil míč k Honnerovi,který vystřelil nad hostující branku.Oba celky se snažili hrát kombinačně,ale hodně jim to stěžoval místy dost podmáčený terén. Obrovskou šanci k otevření skóre měl domácí kapitán Pavel Boháč,kdy se v 32 minutě po pěkném pasu Rusfela objevil sám před Formánkem,ale ten ho bravurním zákrokem vychytal.V tuto dobu měli domácí lehkou převahu,jenže zatím bez gólového efektu.V 36 minutě zatáhl míč po pravé straně Bürger,odcentroval do vápna na Klímu,před kterým hostující obrana jen tak tak odvrátila na rohový kop.Ten zahrál Lukač přesně na hlavu Šindeláře,ze které putoval míč asi tři metry nad branku.Střelecky se domácí prosadili až v 41 minutě,kdy se po akci Bürgera s Klímou dostal do vyložené šance Petr Maxa,obešel hostujícího brankáře a zkušeně otevřel skóre zápasu.
Druhá půle začala tak,jak končila první.Domácím se dařila hra,byli v pohybu a hosté se zřídka kdy dostali na soupeřovu polovinu.Hned v 46 minutě střílel Maxa z dvaceti metrů,ovšem jeho tečovaná střela jen těsně branku minula.Hosté hrozili jen z ojedinělých
brejků.Jeden z nich zakončil nepřesně Milan Hrubý.V 50 minutě se Obrazekukázkově uvolnil na pravé straně Klíma,ale Formánek opět skvělým zákrokem vstřelení branky zabránil.V 55 minutě se povedla pěkná akce vimperským,po které se ocitl sám před Wolkem Frk,jenže v pádu zakončil vedle domácí branky.Velmi důležitý moment nastal v 57 minutě.To před unikajícím Dvořákem zahrál mimo vápno vyběhnuvší Formánek rukou a byl po právu vyloučen.Následný trestný kop z osmnácti metrů Maxa školácky zakopl.V 62 minutě se agilně hrající Dvořák dostal do zakončení,ale jeho střelu si náhradní brankář Prochaska pohlídal.V 66 minutě se po přihrávce Bürgera dostal ke střele Šindelář,ale i s jeho jedovatou střelou si Prochaska poradil.Domácí se ve snaze rozhodnout zápas hru nesmyslně otevřeli,což dávalo šance hostím k rychlým protiútokům.Po jednom z nich se dostal do velké šance Ondřej Málek,obešel i gólmana Wolka,ovšem na brankové čáře na poslední Obrazekchvíli zachránil vstřelení gólu Tomáš Rusfel.Hosté se dočkali v 74 minutě.Přízemní střelou k tyči vyrovnal Michal Pechlát.To domácí hodně zmrazilo a otupilo jejich tlak.Hosté byli i v deseti hodně nebezpeční a bylo jich plné hřiště.V 82 minutě Kukačka obešel dva protihráče,řítil se ze strany sám na Wolka,ale trestuhodně přestřelil.Hned z následujícího protiútoku udeřili domácí.To Jílek krásnou přihrávkou našel Dvořáka,ten přihrál do vápna na volného Bürgera,pro kterého nebyl problém vstřelit vedoucí branku domácích.To hosty srazilo do kolen a do konce zápasu už se na kloudnou akci nezmohli.Navíc domácí hru kontrolovali a v 90 minutě výhru ještě pečetili třetím gólem.To vybojoval míč před hostujícím vápnem Maxa,obešel stopera a přihrál do vyložené šance Petru Klímovi,který ač s problémy,tak Obrazeknakonec brankáře překonal a upravil tak skóre na konečných 3:1.