Výhra na úvod sezóny

28. 8. 2011

III. třída. První zápas se nám povedl. Jako nováček soutěže jsme se chtěli uvést na domácím hřišti dobrou hrou a dobrým výsledkem. Nakonec vše dobře dopadlo a všechny body zůstaly doma.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili bez 4 hráčů základní sestavy, ale o to více se táhlo za jeden provaz a hlavně v první půli se makalo opravdu naplno. Odměnou nám za to bylo vítězství 5:0, kdy hlavní kámen k vítězství byl položen v první půli, kterou jsme vyhráli 5:0. V našem dresu odehrál také první zápas Jan Horský, který se postavil do středu zálohy vedle Davida Ryneše. První gól měl na starosti Pavel Pokorný, když ho v 7. minutě nádhernou křižnou přihrávkou za obranu vyzval ke skórování Jiří Hüttner. Pavel se střelou k tyči nemýlil a bylo to 1:0. Druhý gól zařidil Karel Drmota, který po přihrávce Jiřího Hüttnera obešel brankáře a zakončil na 2:0. Ve 22. minutě už to bylo 3:0, kdy se v nepřehledné situaci před bránou prosadil Josef Pilný. Během dalších deseti minut se prosadil ještě Karel Drmota a Josef Pilný a tak se šlo do kabin za stavu 5:0. Do druhé půle hosté přeskupili rozestavění a obraz hry se změnil. Hosté si vypracovali během několika minut dvě tutovky, ale gól z toho naštěstí nebyl. Největší šanci hostí, jim připravil náš golman, když špatně rozehrál a hostující útočník šel na něho sám, ale navrátilec do sestavy Josef Jírovec ho stihl odzbrojit a skóre zůstalo stejné. Poté už se zápas za vytrvalého deště dohrával v poklidné atmosféře. Konečný výsledek 5:0 zní pro Úsilné trošku krutě, ale za první půli jsme si body zasloužily.

TJ Sokol Žabovřesky - Úsilné 5:0 (Pavel Pokorný, Karel Drmota 2x, Josef Pilný 2x)

Sestava: Miroslav Mádl, Jiří Hüttner, Josef Jírovec, Jan Hála, Jan Brož, Martin Vašíček, Jan Horský, David Ryneš, Pavel Pokorný, Karel Drmota, Josef Pilný

Trenéři: Zdeněk Šmejkal, Petr Roušal