Výhra v Pištíně

14. 5. 2017

pistin.jpg    Po minulém smolném selhání v Lipí, jsme už chtěli opět bodovat naplno. Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry a domácí se za celý poločas k ničemu nedostali. V prvních minutách jsme ohrozili branku Pištína nejprve Josefem Pilným a následně Petrem Borovkou, ale nic z toho nebylo. Ve 23. minutě se už skóre měnilo, kdy na pas za obranu si naběhl Petr Borovka a ranou pod břevno nedal domácí brankáři šanci. Ve 28. minutě už to bylo 0:2, kdy Luboš Formánek nejprve vyhrál osobní souboj a následnou střelou k pravé tyči navýšil skóre. Těsně před koncem poločasu se bohužel proti nám zahrával pokutový kop a Koňárík o s přehledem proměnil. Pro Pištín to byla první střela na branku. Poločasový stav byl tedy 1:2

Ve druhém poločase se hra o moc nezměnila. Domácí se sice tlačili více dopředu, ale branku opět přímou střelou ze hry neohrozili. V 50. minutě se skóre změnilo na 1:3, kdy Miroslav Velík zpětnou přihrávku do vápna našel Pavla Pokorného a ten se zblízka nemýlil. Domácí pak zvýšili aktivitu a povedlo se jim snížit z přímého kopu a autorem branky byl opět Koňárík. Zápas se už pak dohrával, my drželi domácí daleko od branky a Pištín ve zbývajícím čase naši branku již žádnou střelou neohrozil. Zajímavostí zápasu bylo, že jak v domácí tak i v naší brance nastoupili hráči z pole. Nás tým se zase trápil v koncovce, neboť šancí bylo dost, ale tentokrát nám to na 3 body stačilo.

FC Praktic Pištín - TJ Sokol Žabovřesky 2:3 (1:2)  Koňárík 2x - Borovka, Formánek, Pokorný