NAPRÁZDNO I Z VLACHOVA BŘEZÍ

8. 9. 2008

Bohužel se nám ani na patý pokus nepodařilo plně bodovat a situace v naší skupině 1. B třídy začíná být velmi vážná.

Na horkou půdu do Vlachova Březí jsme jeli s tím, pokusit se konečně zvítězit, i když jsme věděli, že to bude hodně obtížné. To se začalo potvrzovat hned od úvodních minut, kdy nás domácí přehrávali v osobních soubojích, čemuž hodně napomohl svými chybnými výroky i hlavní rozhodčí. V 10. minutě po špatném zpracování míče ztáhl Petr Jílek v šestnátce domácího útočníka a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop.Ten ale výborným zákrokem zlikvidoval Pavel Janků a udržel nulu na svém kontě.V 16. minutě střílel Petr Maxa z trestného kopu metr nad domácí branku. O 4 minuty později se po dalším Maxově trestném kopu dostal k zakončení Michal Nedvěd, ale přestřelil plně odkrytou branku.Vzápětí se potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“. Domácí unikli po pravé straně, odcentrovali na hranici velkého vápna, odkud se Friš trefil parádně k pravé tyči naší branky. Do konce poločasu se hrál nepříliš pohledný fotbal za neustálého deště.

ObrazekDo druhé půle jsme vstoupili aktivněji, bohužel nás zbrzdilo brzké vyloučení kapitána Maxy. Ten už podruhé kritizoval výrok (velmi nepřesně pískajícího) rozhodčího a byl po právu vyloučen. "Každý, kdo tam byl, viděl, jak rozhodčí posuzoval zákroky v náš neprospěch. Samozřejmě se na to nechci vymlouvat a veškerou vinu beru na sebe. Navíc jako kapitán bych se měl ovládat a jít hlavně těm mladým klukům příkladem. Tímto se chci celému mančaftu omluvit," řekl po utkání Petr Maxa. Přesto i v deseti jsme svého soupeře zmáčkli a v 77. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. To si míč vyměnili Petr Klíma se střídajícím Standou Votýpkou a druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho. Za tři minuty se za hranicí velkého vápna dostal k míči domácí Friš a další povedenou střelou vrátil domácím vedení - 2:1. To už si i přes veškerou snahu našich deseti statečných domácí pohlídali a v tabulce nám odskočili na rozdíl 5 bodů.

Sestava: Janků - P. Jílek (46. Rut), Lukač, Knot, Boháč (46. Koch) - Rusfel (46. Votýpka), P. Maxa (K), Nedvěd,Pokorný - P. Klíma, Šindelář.