VIMPERK PŘEDVEDL, JAK SE MÁ BOJOVAT O BODY

5. 5. 2008

Nutno podotknout, že poslední Vimperk potvrdil jarní zlepšení a za bojovnost a vytrvalost si vybojovaný bodík zasloužil, i když v jeho situaci zřejmě nic neřeší. Domácím nepomohlo k vítězství ani kvarteto pendlů. Nicméně k povinné výhře měli nakročeno více než slibně. Po hodině hry vedli 2:0 a v tu chvíli by ani ten největší pesimista netipoval, že domácí nakonec promrhají dva body.

Hosté se s třemi hokejisty v sestavě bránili trvalému tlaku Žabovřesk, který ale pohříchu končil u vimperské šestnáctky nebo v rukou výtečně chytajícího Zdeňka Formánka. A tak to byli překvapivě hosté, kteří měli dvě velké šance. Ve 21. min. obešel Hrubý stopera Lukače, naštěstí brankář Mádl zachránil. Zanedlouho T. Janda zakončil samostatný únik jen střelou do gólmana. Domácí vzali varování vážně a dvakrát zahrozili Bočkem. Tlak korunovali v posledních vteřinách prvního poločasu, kdy Hajného roh uklidil do sítě P. Jílek.

ObrazekVe stejném scénáři se pokračovalo i po obrátce. Hned ve 46. min. hlavičkoval Hajný z malého vápna pouze do Formánka. V 55. min. vyslal projektil na vimperskou bránu P. Maxa, ale míč skončil na břevně. V 61. min. si kapitán Votýpka pohrál s dvojicí obránců, na milimetry přesně posadil míč na hlavu Hajného (na snmku) a stav byl 2:0. Vzápětí P. Maxa mohl přidat třetí gól, hlavičkoval však trestuhodně nad. Pár minut nato se probudil i Vimperk a hned z první vážnější akce snížil. Václav Janda střelou z hranice velkého vápna překonal Mádla a přišlo tradiční závěrečné drama.

Celého bombu Formánek jen s vypětím sil vyrazil. Pak se hostům zranil T. Janda a čekalo je zbývajících 25 minut o jednoho muže méně. Na trávníku to ale znát vůbec nebylo. Naopak! V 75. min. zazmatkoval gólman Mádl a nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Pak se Drabeš ocitl sám před Mádlem, ale uklouzl na rozvázaném fáči na noze… V 85. min. se dopustil kardinální hrubice Boháč, Drabeš přehodil vybíhajícího Mádla, ale Boháč svou chybu na brankové čáře napravil! Vimperk se nakonec dočkal. Drabeš využil svých hokejových předností, špatně vyběhnutého brankáře a v 87. min. to bylo 2:2. Z ledové sprchy se už domácí neprobrali.

Sokol Žabovřesky – Šumavan Vimperk 2:2 (1:0)

Branky: 45. P. Jílek, 61. Hajný – 65. V. Janda, 87. Drabeš.

Rozhodčí: Frčka – Filip, Ridvan, ŽK 1:2, 65 diváků.

Žabovřesky: Mádl – Janoušek, Lukač, Boháč, P. Jílek – Celý (87. Jokl), P. Maxa, Boček, Hajný – Jordán, Votýpka (75. P. Klíma). Trenér František Kukla.

Vimperk: Formánek – M. Janda, Pešl, Pechlát, Havlan – T. Janda, V. Janda, Frk, Kukačka – Hrubý, Drabeš. Trenér Petr Benda.