Z Boršova vítězně

28. 5. 2018

853548102d5f49f1d61cd91233e0499ce89309d3.jpegK zápasu do Boršova jsme jeli s určitými obavami, neboť místní rezerva dokázala na domácím hřišti porazit lídra tabulky Lokomotivu ČB a navíc jejich A tým hrál před námi. Když k tomu přidáme ještě problémy se sestavou, kdy k zápasu se nemohl dostavit Vácha, Houdek, Formánek, Ryneš a Lapeš bylo zaděláno na pěknou zápletku. Naštěstí se nám zápas povedl a i díky rychlé brance zápas dostal celkem jasný směr. První branka padla v 8.minutě, kdy Jakub Hála nacentroval z pravé strany a Pepa Pilný nás hlavou poslal do vedení - 0:1. Poté se přihlásili o slovo i domácí, ale naštěstí dva velké závary vyřešila naše obrana a brankář Pavlík, který dokonce jednou vyrážel střelu i zády. Naštěstí pro nás přišla 26. minuta, kdy Hrabčák vybojoval míč před vápnem a následnou střelu k tyči zvýšil naše vedení - 0:2. Hned za dvě minuty potrestal zaváhání domácího brankáře Pokorný. Vystihl rozehrávku a následnou střelu upravil na 0:3. Ve 40. minutě se nám povedlo náskok opět zvýšit dobře hrajícím Pokorným a de facto bylo o zápase rozhodnuto.

Ve druhé půli už si náš tým hru hlídal a nepouštěl se do zbytečných kombinací, ale i přesto si vypracoval poměrně hodně brankových příležitostí. Na hřiště se postupně objevil i trenér Pavel Kočer a Martin Vašíček. Druhý jmenovaný pak měl velkou příležitost, kdy sám stál čelem k brankáři, bohužel míč měl pod nohou a následnou střelu chytil bez problémů domácí brankář. Následovaly další šance, ale podařilo se nám využít jen jedinou, když Pavel Pokorný v 80. Minutě zpětnou přihrávku na vápno našel opět Pilného a ten se tentokrát nemýlil 0:5. Pro nás výhra znamená udržení druhé místa a klidný konec sezóny.