Z Koloděj vezeme výhru

7. 11. 2015

logo.jpg  III. Třída Sk.A. V posledním kole jsme jeli na hřiště Koloděj nad Lužnicí, kde se nám dlouhodobě nedaří. V případě výhry čekala na celý tým vypsaná prémie.

První poločas byl z naší strany hodně nevyrovnaný. Prvních deset minut jsme byli lepší my, ale pak se karta obrátila a iniciativu převzali domácí, kteří si vytvořili i několik dobrých příležitostí ke skórování. Naštěstí pro nás domácí žádnou standardní situaci nevyužili a tak se měnilo skóre na druhé straně. Ve 35. minutě se postavil k rohovému kopu Luboš Formánek a přesným centrem našel hlavu Josefa Pilného a ten zavěsil. Domácí se pak už nevzpamatovali a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro naše barvy.

Druhý poločas byl určitě ze strany domácích ještě o něco lepší. Vytvořili si několik opravdu výborných situací, trefili tyčku a Míra Mádlů musel v naší v bráně třikrát čarovat skoro až na brankové čáře. Pravdou je, že domácí se dostali do tlaku i za přispění rozhodčího Broma, který nám nepískl skoro nic, ale domácím zase naopak skoro vše. Svůj tlak pak korunovali srovnávacím gólem v 66. minutě po rohovém kopu, kdy jsem nechali trestuhodně asi nejlepšího domácího hráče Tomáše Puchýře ve vápně úplně samotného a ten hlavou zavěsil pod břevno.Nám asi paradoxně obdržený gól pomohl a otevřel nám oči, že takto hrát nemůžeme. Poté jsme museli z důvodu zranění dvou hráčů udělat změny a vystřídat. Jak se později ukázalo vše špatné k něčemu dobré. V 80. minutě Milan Jokl (střídající za zraněného Pavla Pokorného) hodil aut u vápna domácích na Jakuba Hálu, který si ho krásně pustil po lajně a zpětnou přihrávkou našel ve vápně naší podzimní posilu Luboše Formánka, který si věděl rady a k tyči zavěsil. Domácí se už z tohoto gólu nevzpamatovali a zápas skončil 2:1. Po opravdu dlouhé době se nám povedlo vyhrát na hřišti Koloděj a navíc celý tým získal slíbenou prémii.

SK Koloděje nad Lužnicí - TJ Sokol Žabovřesky 1:2 (0:1) T. Puchýř - J. Pilný, L. Formánek

Sestava: Miroslav Mádl, Jan Hála, Pavel Pokorný (70. Milan Jokl), Miroslav Velík, Jiří Hüttner, Vlastimil Vácha, Jan Lapeš, Martin Vašíček (75. Jan Horský), Luboš Formánek, Josef Pilný, Jakub Hála