Z Pištína vezeme bod

22. 10. 2015

Pištín se doma s Žabovřeskami rozešel nerozhodně

V 9. kole III. třídy skupiny přivítal Pištín na svém hřišti tým z Žabovřesek. Domácí hráči minulé kolo vyhráli na půdě Kolodějí a svůj bodový zisk chtěli rozšířit i v tomto zápase. Jejich soupeř z Žabovřesek však poslední dvě kola uhrál 4 body a navíc neinkasoval, takže se očekával tuhý boj o body.

Začátek zápasu přinesl na obou stranách pár brankových příležitostí. Po rozehrání přímého kopu se domácí dle svého mínění, dočkali regulérní branky, ale rozhodčí to viděl jinak a branka nebyla uznaná. Pár minut na to, proběhl podobná situace na druhé straně, kde docílili branky hosté, ale pro ofsajd nebyla uznána ani jejich trefa. Prvních třicet minut se hrálo nahoru dolů, ale bez vyložené brankové příležitosti. Do vedení šli po necelé půl hodině hosté. Vedoucí branku dal po rohovém kopu přesně hlavičkující Pokorný – 0:1. Zbytek první půle byl rozkouskován rozhodčím Semrádem, ale na jejím konci přišla další trefa. Ve 45. minutě se radoval z branky domácí tým.  O gól do šatny se postaral Hrdlička, který se z přímého kopu nemýlil – 1:1. Do šaten tak šli oba soupeři za nerozhodného stavu.

Druhý poločas byl v režii rozhodčího Semráda. Hra vůbec nepřipomínala fotbalový zápas a to i díky nesmyslným excesům hlavního rozhodčí. Žabovřesky svou hru přitvrdily, a proto některé jejich zákroky volaly po červené kartě. Druhý poločas byl na šance velmi chudý. V 88 minutě se ocitl ve velké šanci hostující Jakub Hála, který po velké hrubce domácí obrany směřoval sám na Žáka, ale nepodařilo se mu vsítit vedoucí branku. V samém závěru po rohovém kopu domácí Kučera jen těšně  minul hlavou branku hostů. Nutno dodat, že Žabovřesky vstřelili regulérní gól, ale opět Semrád nesmyslně zapískal a gól neuznal.Utkání tak dospělo k remíze 1:1.