REMÍZOVÉ LOUČENÍ

28. 6. 2008

Hosté, s 51letým brankářem Václavem Cardou, šli do vedení už v 9. min., kdy Jan Lachkovič (mimochodem hostující trenér) překvapil Mádla, který střelu pod břevno kontroloval takovým způsobem, že mu skončila za zády – 0:1. Ještě hůře bylo v 19. min. Sudí Šnajder posoudil zákrok na hostujícího útočníka jako faul a kopala se penalta. Zkušený Václav Stejkoza z ní nezaváhal – 0:2.

Domácí se nechtěli smířit s porážkou, i když se jim v předchozích dvou zápasech venku pranic nedařilo. Přes vytrvalý tlak a vynucená střídání se dočkali až v samém závěru. ObrazekNejprve navrátilec Boháč našel ideálně Hajného a ten svou 14 brankou snížil – 1:2. Za dvě minuty nato Petr Maxa, hrající s kapitánskou páskou na levém rukávu, zavelel k vyrovnání. Pronikl s míčem do šestnáctky, zadáci Záblatí si pomohli faulem a penalta se pískala i na druhou stranu. Z této nejvýhodnější standardní situace se sám postižený nemýlí.

V 80. min. přehnal svou horlivost Boháč a po druhé žluté musel předčasně do sprch (podezření na velkou žízeň). V posledních minutách však žádná branka nepadla. „Zápas jsme začali hrubou chybou gólmana a gólem na 0:1. Měli jsme několik dobrých šancí, ale bohužel je nezakončili a soupeř nás po jednoduché akci z přísné penalty potrestal. V kabině jsme hráčům připomněli, že doma prohráli v sezoně jen jednou, s Netolicemi, a byla by škoda si bilanci pokazit. Náš tým začal víc makat, dokázal snížit, z penalty vyrovnal a mohl i vyhrát, ale na závěr sezony už chyběla větší motivace,“ zhodnotil závěrečné utkání asistent Jaroslav Rambousek.

Žabořesky – Záblatí 2:2 (0:2)

Branky: 74. Hajný, 76. (11) P. Maxa – 9. Lachkovič, 19. (11) Stejkoza.

Sestava Žabovřesk: Mádl – Šindelář, Boháč, M. Stejskal, Jokl (65. J. Hála) – Rusfel (80. Simandl), Lukač, P. Maxa, Hajný – Votýpka, P. Klíma (46. Houdek).