ZE ZDÍKOVA OPĚT BEZ BODU

10. 10. 2008
Obrazek

Do Zdíkova,nováčkovi soutěže,jsme jeli s cílem urvat konečně nějaké body na hřišti soupeře.Ovšem v cestě nám stál houževnatý soupeř,který měl na svém kontě již jedenáct bodů,a na rozdíl od nás se pohyboval v klidném středu tabulky.I přes fakt,že všechny naše tři týmy(tedy áčko,béčko i céčko) hráli ve stejný den i čas,jeli jsme k zápasu ve velmi silné sestavě.

Na hřišti nebyl šestibodový rozdíl v tabulce vůbec znát.Ba naopak jsme od prvních minut vzali iniciativu na vlastní kopačky a svému soupeři jsme za prvních 30 minut nepůjčili balón.Vyjímkou byla pouze 3 minuta,kdy jsme nechali na hranici naší šestnácky volného domácího útočníka,ale s jeho šancí si navrátilec v naší brance Luboš Nartovský bravurně poradil.Již v 5 minutě jsme se dostali do vedení.Po křídle utekl rychlonohý Petr Klíma,předložil krásný balón jako na podnose do vápna Tomáši Rusfelovi,který pohodlně zavěsil a otevřel skóre!Poté jsme předváděli pěknou kombinační hru,na kterou se dalo po delší době koukat.Jediné,co tomu chybělo a co jak se později ukázalo klíčové,bylo,že jsme nepřidali druhý uklidňující gól.A že šancí jsme na to měli věru dost.Jednu z těch největších zahodil ve 27 minutě Honza Šindelář po pěkném centru Pepy Lukače.Ocitl se v tváří v tvář domácímu gólmanovi,ovšem bohužel pro nás netrefil branku. Před poločasem se řítili tři naši hráči na osamoceného stopera domácích,ale Klíma(na snímku) si míč ukopl tak nešikovně,že jsme se vlastně ani do šance nedostali.V hodně podobné skorošanci jsme byli ve 43 minutě,kdy šli do zakončení Klíma s Knotem,jenže tentokrát unikl míč druhému  jmenovanému.Obrazek

I když jsme vedli o poločase pouze o gól,mohli jsme být s naší předváděnou hrou celkem spokojeni.Navíc domácí se nezmohli vůbec na nic a to jakoby nás o přestávce ukolébalo.Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme přišli jako jiný,unavený a o tři třídy horší tým.Kdeže byla pohoda z prvních minut.Nedařila se jak kombinace po zemi,tak ani dlouhé nakopávané míče.Ba co hůř,nechtělo se nám ani běhat a domácí toho využili hodně rychle.Hned v 55 minutě se dostal za vápnem k míči domácí Kurz a přízemní střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Na hřišti to pak vypadalo,jako když hrajou dva týmy o záchranu ve třetí třídě.Diváci neviděli za celou druhou půli jedinou kombinační akci ani pořádné zakončení.Jiskřička naděje nám vysvitla v 80 minutě,kdy byl po zákeřném úderu loktem na Rusfela vyloučen domácí Koloušek.Ve snaze strhnout vítěztví na svoji stranu jsme hru otevřeli,za což jsme v 90 minutě pykali.To se do samostatného úniku dostal domácí Blaško a s velkým štěstím na dvakrát překonal marně se snažícího Nartovského.Tím rozjásal hrstku fanoušků,kteří snad ani sami nevěřili,že by po takovém výkonu mohl jejich tým zvítězit.

My jsme tak po dvou rozdílných poločasech odjeli domu s prázdnou, s vědomím,že i na pátý pokus se nám nepodařilo venku bodovat.Jediný,kdo z našich borců snese větší měřítko za výkon v druhém poločase,jsou Tomáš Rusfel a Michal Stejskal.Bohužel to na domácí nestačilo a my se tím čím dál víc utápíme ve hře o záchranu.

Utkání zhodnotil i trenér František Kukla: „Po prvním poločase jsem byl přesvědčený,že dnes konečně venku zvítězíme.Hráli jsme se suveréně nejhorším týmem v soutěži,měli jsme 5 nebo 6 šancí za poločas a navíc se nám dařilo i herně.Bohužel to,co předvedli kluci ve druhé půli se nedá ani hodnotit.Nemám k tomu slov,nebo alespoň nejsou publikovatelná.“